Bu uygulama ile çocuklar sözcük dağarcığını zenginleştirerek (şu an için 225 sözcük) Türkçe’lerini geliştirecek; geometrik şekilleri ve sayıları öğrenerek matematiğe adım atacak; hayvanları, meyve-sebzeleri, taşıtları ve nesneleri öğrenerek kültürel gelişimini sağlayacaklar.
   1- Önce Öğren ana kategorisinde; “hayvanlar”, “meyve-sebzeler”, “taşıtlar” “nesneler”, “renkler”, “şekiller” ve “sayılar” adlı 7 alt kategorilerinden oluşmaktadır. Ayrıca her kategorinin içinde pekiştirici konu testi yer almaktadır.
   2- Bul Bakalım ana kategorisinde; her defasında 7 farklı alt kategoriden rastgele seçilecek resimlerle çocuğun zihinsel gelişimine katkı sağlanıp elde ettiği başarıya göre ödüllendirme yapılacaktır.
   3- Eğlence Zamanı adlı ana kategoride ise çocuklar hem hafızalarını güçlendirecek hem de nesneler arası bağ kurmayı öğrenecek bunun yanı sıra hayvan sesleriyle oldukça eğlenecekler.
   Bu etkinlikleri yaparken çocuklar sıkılmayacak aksine çok eğlenecekler. Uygulamanın tüm içeriği Milli Eğitim Bakanlığı’nın Okul Öncesi Öğretim Programı doğrultusunda okul öncesi öğretmenleri danışmanlığında hazırlanmıştır.
   Uygulamamız ücretsizdir ve uygulamayı bir kez indirdikten sonra internete ihtiyacınız olmadan kullanabilirsiniz.